warmia i mazury retreat | sierpień 2021

31.07 - 7.08.2021

Zaplanuj wakacje już teraz! Na przełomie lipca i sierpnia zapraszamy Cię na wyjątkowy tydzień w sercu Warmi i Mazur – z jogą i pracą z ciałem, mindfulness, kąpielami w jeziorze i wędrówkami pośród natury, z zakwaterowaniem w eskluzywnych apartamentach i przepysznym lokalnym wege jedzonkiem. Zaproś przyjaciół i rodzinę – wyjazd family friendly 👨‍👩‍👧‍👦👨‍👩‍👦

W trakcie tygodniowego wyjazdu:

🌿 wypoczniesz i odkryjesz piękno Warmi i Mazur

🌿 zregenerujesz ciało i wyciszysz umysł korzystając z codziennej praktyki, kojącej natury oraz pięknych, przytulnych wnętrz

🌿 pogłębisz swoją praktykę jogi i uważności. Wspólnie poodkrywamy, jak wykorzystać uważność do lepszego zrozumienia swojego ciała, umysłu i emocji i jak przenosić ją do pełniejszych relacji z innym ludźmi Jeśli dopiero zaczynasz, to joga i mindfulness przestają być dla Ciebie zagadką i tajemniczymi słowami z grupy „New Age”; zrozumiesz je jako narzędzia do pełniejszego, bardziej świadomego życia i dowiesz się jak stosować je na co dzień.

 

✅ MIEJSCE I ZAKWATEROWANIE Niebo do Wynajęcia – kameralne miejsce na Warmii i Mazurach położone niecałe 3 godziny drogi od Warszawy. Miejsce stworzone z myślą o tych, którzy cenią bliskość natury oraz którzy lubią odpoczynek w wygodnych i ciekawych wnętrzach. www.niebodowynajecia.eu/ Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych. Pokoje w ramach apartamentów – każdy z apartamentów ma wyjście na balkon lub taras.

✅ ZAJĘCIA: W programie codzienna poranna praktyka jogi oraz mindfulness – poranne dynamiczne i wzmacniające zajęcia, wieczorne sesje wyciszające i regenerujące lub kojące zmysly ceremonie dźwięków.

✅ CZAS WOLNY: W czasie wolnym będzie można popływać w pięknym jeziorze (do dyspozycji również łódką), poplażować, zaszyć się z książką pośród zieleni, udać się na pieszą wędrówkę. Na miejscu i w okolicy również liczne atrakcje dla najmłodszych

✅ WYŻYWIENIE: Wegetariańskie i wegańskie, przygotowywane z najlepszej jakości lokalnych składników. 3 obfite posiłki dziennie – „niebo” również „w gębie”

✅ RAMOWY PROGRAM

1 dnia (31 lipca)

Od 16.00 zameldowanie

17.30 -18.30 lekka praktyka

18.30 – 19.30 kolacja

19.30 -20.30 zapoznanie się

20.30 -21.30 – relaksacja / Sound Ceremony

2-7 dzień (1 lipca -6 sierpnia)

7:45 – 9.00 – praktyka poranna jogi – I grupa dla już praktykujących

9.00 – 10.00 – poranna praktyka jogi – II grupa dla początkujacych

10.00 – śniadanie

Czas wolny

14.00 – obiad

Czas wolny

18.00 – sesje warsztatowe joga lub mindfulness, relaksacje, pranajama

19.00 – kolacja

20.00 – Sound Ceremony i/lub mindfulness, relaksacja, pranajama

8 dnia (7 sierpnia)

7:45 – 9.00 – praktyka poranna jogi – I grupa dla już praktykujących

9.00 – 10.00 – poranna praktyka jogi – II grupa dla początkujacych

10.00 – śniadanie & check out do 11.00

 

✅ O ZAJĘCIACH:

Ashtanga joga – dynamiczna medytacja w ruchu. Zajęcia charakteryzuje indywidualne podejście do praktykującego, uwzględniające jego wiek, stan zdrowia oraz początkową kondycję. Praktyka Ashtangi przynosi oczyszczenie na poziomie ciała, systemu nerwowego oraz umysłu, wzrost energii witalnej oraz równowagę i harmonię na codzień.

***

Yoga & Creative Movement – zajęcia łączące techinki jogi, świadomego oddechu, tańca współczesnego, pilatesu, animal flow i śwaidomości ciała

***

Yin joga – tzw.joga powięziowa – łagodna, wyciszająca praktyka, skoncentrowana na precyzyjnym ustawieniu ciała w pozycjach, świadomym oddechu i medytacji.

***

Mindfulness (pl. Uważna obecność) – świadome przenoszenia uwagi do chwili obecnej. Mindfulness może być praktykowane zarówno formalne (w trakcie np. praktyki medytacyjnej, praktyki jogi), jak i nieformalnie (w trakcie codziennych czynności – chodzenie, jedzenie, rozmowy itp.) Regularna praktyka mindfulness pozytywnie wpływa między innymi na nasze reakcje na stres.

***

Ceremonia dźwięków – koncerty relaksacyjnie przy akompaniamencie instrumentów: mis, dzwonków, tank drum i innych. Dasz się ponieść kojącym dźwiękom, które uspokoją i wyciszą. Dźwięki pomogą poczuć pełnię obecności.

✅ INWESTYCJA

2500 zł/ osoba dorosła

Dzieci: 0-2 lata – bezpłatnie (50 zł za przygotowanie łóżeczka turystycznego) 3-6 lat – 900 zł 7-12 lat – 1100 zł

Warunkiem rezerwacji jest wpłata bezwzrotnego* zadatku w wysokości 1000 pln osoba dorosła / 500 dziecko 3-12.

Zgłoszenia: piotr@mindyourfulness.com

* Zwrot wpłaconych środków jest dopuszczalny w sytuacji znalezienie innego uczestnika na swoje miejsce. W razie lockdownu / zamknięcia usług hotelarskich w związku z COVID-19, dokonamy zwrotów zadatków (ewentualnie przeniesiemy je na nowy termin wydarzenia w Niebie do wynajęcia lub inne wydarzenie mindyourfulness – będziemy konsultować z uczestnikami indywidualnie).

✅ O PROWADZĄCYCH:

Oliwia Misztur – nauczycielka jogi, szeroko rozumianej pracy z ciałem świadomości ruchu i uważności, współzałożycielka mindyourfulness, Certyfikowana instruktorka Air/Aerial Yogi i nuaczycielka autorskiej metody Fly/Flow (air yoga & creative movement). Przez wiele lat związana z tańcem współczesnym i wszelkimi formami ekspresji ruchowej. Od 2008 roku wiernie podążająca ścieżką Ashtanga Jogi, podnosząc swoje umiejętności m.in. u źrodeł w KPJAYI (Mysore, Indie) pod okiem Sharatha Joisa. Prowadzi regularne zajęcia we Wrocławiu – w szkole jogi Drzewo Życia, a także cotygodniowe spotkania z jogą w Kinie Nowe Horyzonty, sezonowe zajęcia plenerowe, jogę dla firm oraz liczne warsztaty oraz wyjazdy i retreaty jogowe. Współzałożycielka inicjatyw: Rezonans – joga & głos oraz Rebel Yogis. Zafascynowana medycyną chińską i refleksoterapią. Kocha las, podróże bez planu, rowerowe tripy, ambitne kino i głośne koncerty.

 

Piotr Kurpiasz – uczeń i nauczyciel ashtanga jogi i medytacji uważności. Wiele lat pracował jako life & career coach, wspierając jednostki, przedsiębiorców i pracowników organizacji w procesach zmian. Od 2007 zgłębia tajniki pracy z umysłem i ciałem, które pozwalają prowadzić bardziej świadome życie. Przełomowymi wydarzeniami było dla niego wzięcie udziału w odosobnieniu w tradycji Vipasany oraz pobyty w Mysore w KPJAYI, gdzie uczył się pod okiem Sharatha Jois’a. Od kilku lat prowadzi zajęcia ashtanga yogi i warsztaty mindfulness we Wrocławiu oraz w trakcie retreatów w Polsce i na świecie. W biznesie skutecznie włącza elementy jogi i mindfulness do programów rozwojowych. Jest współzałożyciel mindyourfulness oraz projektu FamilyRetreat. ProwadzI regularne zajęcia ashtanga jogi online oraz w szkołach jogi Wrocławiu. Uwielbia instrumenty etno i dźwięki, które koją – pasją tą dzielę się z innymi w trakcie ceremonii dźwięków, które prowadzi w trakcie wyjazdów i retreatów