czarnogóra retreat vol. 3 | wrzesień 2021

26.09 - 3.10.2021

Przedłuż lato 😎i przywitaj jesień na Bałkanach! Zapraszamy Cię do spędzenia 7 dni z jogą, mindfulness, trekkingiem i kąpielach w morzu w malowniczym zakątku Czarnogóry w ekskluzywnym ośrodku Mahakala Centre, otoczonym przyrodą i górami⛰, usytuowanym w pobliżu pięknych plaż🌊 i urokliwych miasteczek 🏡

W trakcie tygodnia w Czarnogórze:
✅ wypoczniesz, zrelaksujesz się i doświadczysz piękna Czarnogóry
✅ pogłębisz swoją praktykę jogi i uważności. Wspólnie poodkrywamy, jak wykorzystać uważność do lepszego zrozumienia swojego ciała, umysłu i emocji i jak przenosić ją do pełniejszych relacji z innym ludźmi
✅ jeśli dopiero zaczynasz, to joga i mindfulness przestają być dla Ciebie zagadką i tajemniczymi słowami z grupy „New Age”; zrozumiesz je jako narzędzia do pełniejszego, bardziej świadomego życia i dowiesz się jak stosować je na co dzień.

————————————————–
MIEJSCE I ZAKWATEROWANIE

Jeden z piękniejszych regionów Czarnogóry, w ekskluzywnym ośrodku Mahakala Centre, stworzonym przez joginów dla joginów z miłością i poszanowaniem dla natury. Ośrodek usytuowany między morzem, a górami. Do dyspozycji gości: jacuzzi z masażami wodnymi znajdujące się na tarasie z pięknym widokiem na zatokę, sauna na podczerwień, przestrzenie wypoczynkowe na 2 tarasach i w ogrodzie. Praktyka jogi i medytacji będzie miała miejsce w sali do jogi, na przestronnym tarasie oraz na lokalnych plażach i klifach.
Dowiedz się więcej o miejscu tutaj: https://mahakala-center.com/
Opcje zakwaterowania: ekskluzywne apartamenty, pokoje 2 osobowe, pokój 4 osobowy. Wszystkie pokoje posiadają własne łazienki, część jest z prywatnymi balkonami lub wyjściem nataras i widokiem na morze. Szczegóły w zakładce inwestycja
Ośrodek położony na zboczu ok 1 km od morza

ZAJĘCIA:
W programie codzienna poranna praktyka ashtanga jogi oraz mindfulness, popołudniowe zajęcia warsztatowe, wieczorne sesje yin jogi oraz relaksacji podczas ceremonii dźwięków.

 

CZAS WOLNY:

⛱☂🏖W czasie wolnym będzie można zaszyć się z książką na plaży lub na tarasie, wybrać na zwiedzanie okolicznych miasteczek, na trekking po okolicznych górach lub poleżeć na pobliskich plażach, wykąpać się w morzu. Do dyspozycji uczestników będą również jacuzzi i sauna w ośrodku! Każdy znajdzie coś dla siebie!

WYŻYWIENIE:

🥑🥕Wegetariańskie i wegańskie, przygotowywane z najlepszej jakości lokalnych składników. 2 posiłki dziennie – duży brunch po porannej praktyce oraz obiadokolację, zdrowe przekąski, kawa, herbata będą dostępne w międzyczasie.

O ZAJĘCIACH:

***
Ashtanga joga – dynamiczna medytacja w ruchu. Zajęcia charakteryzuje indywidualne podejście do praktykującego, uwzględniające jego wiek, stan zdrowia oraz początkową kondycję. Praktyka Ashtangi przynosi oczyszczenie na poziomie ciała, systemu nerwowego oraz umysłu, wzrost energii witalnej oraz równowagę i harmonię na codzień.
***
Yin joga – tzw.joga powięziowa – łagodna, wyciszająca praktyka, skoncentrowana na precyzyjnym ustawieniu ciała w pozycjach, świadomym oddechu i medytacji.
***
Mindfulness (pl. Uważna obecność) – świadome przenoszenia uwagi do chwili obecnej. Mindfulness może być praktykowane zarówno formalne (w trakcie np. praktyki medytacyjnej, praktyki jogi), jak i nieformalnie (w trakcie codziennych czynności – chodzenie, jedzenie, rozmowy itp.) Regularna praktyka mindfulness pozytywnie wpływa między innymi na nasze reakcje na stres.
***
Ceremonia dźwięków – koncerty relaksacyjnie przy akompaniamencie instrumentów: mis, dzwonków, tank drum i innych. Dasz się ponieść kojącym dźwiękom, które uspokoją i wyciszą. Dźwięki pomogą poczuć pełnię obecności.

WYCIECZKI I ATRAKCJE W RAMACH RETREATU

🏞 Wędrówka do miasteczka Petrovac połączona z medytacją na klifach – wyjątkowa przygoda, podczas której odkryjesz sekretne miejsca znane tylko lokalnym mieszkańcom. Poprzez zielone zakątki i spektakularne klify zawędrujemy do urokliwego miasteczka Petrovac gdzie spędzimy czas zwiedzając i plażując. W drodze powrotnej zatrzymamy się w malowniczym punkcie widokowym na sesję medytacji.

⛰Monastyr Gradiste – malowniczy spacer przez las do pięknie polożonego 12-wiecznego klasztoru połączony z czasem w ciszy i medytacją w ruch

INWESTYCJA

🏠Pokoje 2 osobowe z balkonem lub wyjściem na taras i z widokiem na morze – 800 Euro / osoba

🏠Pokoje 2 osobowe bez balkonu i bez widoku na morze – 700 Euro / osoba

🏠Miejsce w pokoju 4 osobowym z wygodnymi łóżkami piętrowymi – 600 Euro osoba

Apartamenty –zakwaterowanie możliwe przy zgłoszeniach minimum 2 osób na apartament – idealne dla par, rodzin lub grupy przyjaciół

🏠Apartament Penthouse na 2 piętrze z ogromnym tarasem i pięknym widokiem na morze i okolicę – cena za osobę w zależności od ilości osób:  950 Euro / osoba – przy 2 osobach, 850 Euro / osoba – przy 3 osobach, 750 Euro / osoba – przy 4 osobach

***

W cenie: zakwaterowanie w zależności od wybranej opcji i wyżywienie, nielimitowane korzystanie z jacuzzi z masażami wodnymi oraz z sauny na podczerwień, zajęcia jogi i mindfulness, ceremonie dźwięków i sesje relaksacji

***

Cena nie zawiera: biletów lotniczych, kosztów ubezpieczenia turystycznego,  kosztów transferów z lotniska do ośrodka, opłaty klimatycznej (1Euro/doba).

W razie potrzeby organizatorzy mogą pomóc w zorganizowaniu transportu do ośrodka – koszt od 15 Euro osoba, w zależności od ilości zebranych osób w grupie po potwierdzeniu z Mahakala Centre. Czas transferu z lotniska w Podgoricy to ok 60 min

O PROWADZĄCYCH:

✅ Oliwia Misztur – nauczycielka jogi, szeroko rozumianej pracy z ciałem świadomości ruchu i uważności, współzałożycielka mindyourfulness, Certyfikowana instruktorka Air/Aerial Yogi i nuaczycielka autorskiej metody Fly/Flow (air yoga & creative movement). Przez wiele lat związana z tańcem współczesnym i wszelkimi formami ekspresji ruchowej. Od 2008 roku wiernie podążająca ścieżką Ashtanga Jogi, podnosząc swoje umiejętności m.in. u źrodeł w KPJAYI (Mysore, Indie) pod okiem Sharatha Joisa. Prowadzi regularne zajęcia we Wrocławiu – w szkole jogi Drzewo Życia, a także cotygodniowe spotkania z jogą w Kinie Nowe Horyzonty, sezonowe zajęcia plenerowe, jogę dla firm oraz liczne warsztaty oraz wyjazdy i retreaty jogowe. Współzałożycielka inicjatyw: Rezonans – joga & głos oraz Rebel Yogis. Zafascynowana medycyną chińską i refleksoterapią. Kocha las, podróże bez planu, rowerowe tripy, ambitne kino i głośne koncerty.

✅ Piotr Kurpiasz – uczeń i nauczyciel ashtanga jogi i medytacji uważności. Wiele lat pracował jako life & career coach, wspierając jednostki, przedsiębiorców i pracowników organizacji w procesach zmian. Od 2007 zgłębia tajniki pracy z umysłem i ciałem, które pozwalają prowadzić bardziej świadome życie. Przełomowymi wydarzeniami było dla niego wzięcie udziału w odosobnieniu w tradycji Vipasany oraz pobyty w Mysore w KPJAYI, gdzie uczył się pod okiem Sharatha Jois’a. Od kilku lat prowadzi zajęcia ashtanga yogi i warsztaty mindfulness we Wrocławiu oraz w trakcie retreatów w Polsce i na świecie. W biznesie skutecznie włącza elementy jogi i mindfulness do programów rozwojowych. Jest współzałożyciel mindyourfulness oraz projektu FamilyRetreat. ProwadzI regularne zajęcia ashtanga jogi online oraz w szkołach jogi Wrocławiu. Uwielbia instrumenty etno i dźwięki, które koją – pasją tą dzielę się z innymi w trakcie ceremonii dźwięków, które prowadzi w trakcie wyjazdów i retreatów.

Zapisy : oliwia.misztur@gmail.com