gruzja

2.09.2019

Wyobraź sobie 7 dni wypełnionych obcowaniem z naturą, wędrówkami górskimi, praktyką jogi i uważności. 7 dni relaksu, regeneracji i delektowania się jedną z najsmaczniejszych kuchni świata. 7 dni podczas których zakosztujesz kąpieli w uzdrawiających wodach, odpoczniesz z książką na hamaku, popłyniesz łódką na wyspę pośrodku jeziora i przemierzysz piękne szlaki Kaukazu. Szukaliśmy miejsca i połączenia atrakcji idealnych. I znaleźliśmy. Zapraszamy Cię do Gruzji na przygodę z jogą, Mindfulness i trekkingiem.

W trakcie tygodnia w Gruzji:

  • wypoczniesz, zrelaksujesz się i doświadczysz Gruzji w pełni (i prawdopodobnie zakochasz się w niej na dobre, jeśli jeszcze się to nie wydarzyło()
  • pogłębisz swoją praktykę jogi i uważności. Wspólnie poodkrywamy jak wykorzystać uważność do lepszego zrozumienia swojego ciała, umysłu i emocji i jak przenosić ją do pełniejszych relacji z innym ludźmi
  • jeśli dopiero zaczynasz, to joga i Mindfulness przestają być dla Ciebie zagadką i tajemniczymi słowami z grupy „New Age”; zrozumiesz je jako narzędzia do pełniejszego, bardziej świadomego życia i dowiesz się jak stosować je na co dzień.

MIEJSCE:
Jeden z najpiękniejszych rejonów Gruzji, Borjomi. W malowniczym eko-hostelu położonym tuż przy ogrodzie botanicznym, otoczonym lasem i pięknymi górami. Z hamakami na zboczu wzgórza(
ZAJĘCIA:
W programie codzienna poranna praktyka Ashtanga Jogi oraz Mindfulness, popoludniowe zajęcia warsztatowe, wieczorne sesje yin jogi oraz relaksacje podczas ceremonii dźwięków.
DODATKOWE ATRAKCJE:
Trekkingi po okolicznych górach, całodniowy trekking w Bakuriani National Park, zakończony relaksującą kąpielą w basenach z wodą siarkową o leczniczych właściwościach, całodniowy wyjazd nad jezioro Tabatskuri i rejs łódkami na wyspę na jeziorze.
ZAKWATEROWANIE:
Hotel „Eco House” to kameralna przestrzeń stworzona z miłością i poszanowaniem dla natury, usytuowana w sercu Bakuriani, górskiego resortu w rejonie Borjomi. Będziemy zakwaterowani w pokojach dwu, trzy lub czterosobowych z prywatnymi łazienkami i pełnym. Praktykować będziemy w przestronnej jasnej sali oraz na świeżym powietrzu.
Dowiedz się więcej o miejscu tutaj: https://www.facebook.com/HotelEcoHouse/
CZAS WOLNY:
W czasie wolnym będzie można zaszyć się z książką na hamaku wśród szumu drzew, powędrować po pięknym górskim lesie, odwiedzić ogród botaniczny lub pograć w siatkówkę ( Każdy znajdzie coś dla siebie!
WYŻYWIENIE:
Wegetariańskie i wegańskie, przygotowywane z najlepszej jakości lokalnych składników. 2 posiłki dziennie – duży brunch po porannej praktyce oraz obiadokolację, zdrowe przekąski, kawa, herbata będą dostępne w międzyczasie.
O ZAJĘCIACH:

Ashtanga Joga – dynamiczna medytacja w ruchu. Zajęcia charakteryzuje indywidualne podejście do praktykującego, uwzględniające jego wiek, stan zdrowia oraz początkową kondycję. Praktyka Ashtangi przynosi oczyszczenie na poziomie ciała, systemu nerwowego oraz umysłu, wzrost energii witalnej oraz równowagę i harmonię na codzień.

Yin Joga – tzw.joga powięziowa – łagodna, wyciszająca praktyka, skoncentrowana na precyzyjnym ustawieniu ciała w pozycjach, świadomym oddechu i medytacji.

Mindfulness (pl. Uważna obecność) – świadome przenoszenia uwagi do chwili obecnej. Mindfulness może być praktykowane zarówno formalne (w trakcie np. praktyki medytacyjnej, praktyki jogi), jak i nieformalnie (w trakcie codziennych czynności – chodzenie, jedzenie, rozmowy itp.) Regularna praktyka mindfulness pozytywnie wpływa między innymi na nasze reakcje na stres.

Ceremonia dźwięków – koncerty relaksacyjnie przy akompaniamencie instrumentów: mis, dzwonków, tank drum i innych. Dasz się ponieść kojącym dźwiękom, które uspokoją i wyciszą. Dźwięki pomogą poczuć pełnię obecności. Jeśli sam/a grasz na instrumencie, zabierz go ze sobą – zagrajmy razem mindful jamming.

PRZELOTY:
Dostępne są loty z 4 polskich miast – Wrocławia, Warszawy, Katowic i Gdańska do Kutaisi, wylot – sobota 1.06, powrót – sobota 8.06.
Aktualna cena to ok. 700 – 1000 PLN w dwie strony od osoby, warto trzymać rękę na pulsie i śledzić promocje ( Możliwe są także przeloty z Pragi i Berlina (

O PROWADZĄCEJ:
Oliwia Misztur – joginka-nomadka. Studentka i nauczycielka Ashtanga Jogi w tradycji Sri K. Pattabhi Jois oraz certyfikowana instruktorka Air/Aerial Yogi (Fly/Flow). Przez wiele lat związana z tańcem współczesnym i wszelkimi formami ekspresji ruchowej, od 2008 roku wiernie podążająca ścieżką Ashtanga Jogi, rozwijając swoją praktykę pod okiem najwybitniejszych nauczycieli w Polsce i za granicą. W 2016 odbyła czteromiesięczną podróż „do źródeł”, by praktykować w KPJAYI (Mysore, Indie) pod okiem Sharatha Joisa. Równiez w Mysore uczęszczała na zajęcia do Vinaya Kumara w Prana Vashya Yoga. Prowadzi regularne zajęcia we Wrocławiu – w Drzewie Życia i Ashtanga Yoga Wrocław a także cotygodniowe spotkania z jogą w Kinie Nowe Horyzonty, a w okresie wakacyjnym również na Archi-boxie przy Muzeum Architektury. Uważa jogę za głęboko transformującą praktykę, dostępną dla każdego bez wzgledu na wiek, płeć czy też uwarunkowania fizyczne, kulturowe i społeczne, a słowa Patthabi’ego Joisa „Practice and all is coming”(„Praktykuj, a wszystko przyjdzie”) za prawdę adekwatną dla niemal każdego aspektu życia. Za każdym razem, gdy wchodzi na matę, poznaje lepiej siebie, w każdym nauczycielu znajduje ważną mądrość, w każdym uczniu widzi cennego nauczyciela. Zafascynowana medycyną chińską i refleksoterapią. Kocha las, podróże bez planu, rowerowe tripy, ambitne kino i głośne koncerty.

Piotr Kurpiasz – uczeń i nauczyciel Ashtanga Jogi w tradycji Sri K. Pattabhi Jois. Zafascynowany efektami, które przynosi tradycyjna forma nauczania, w 2018 odbył podróż do Indii i praktykował pod okiem Sharatha Jois’a w w KPJAYI (Mysore). Z jogą związany od lat, od 2016 podnosi swoje kompetencje nauczycielskie pod przewodnictwem Przemka Nadolnego, w międzyczasie skończył też kurs nauczycielski u Manju Joisa. Prowadził zajęcia jogi w Drzewie Życia i Ashtanga Yoga Wrocław.
Jest zwolennikiem przenoszenia praktyk uważnościowych do codzienności. Dzieli się swoją pasją w pracy trenera, coacha i facylitatora, przemycając elementy jogi i mindfulness wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Od kilku lat prowadzi sesje medytacyjne i warsztaty midnfulness w środowisku biznesowym. Regularna praktyka jogi i mindfulness skutecznie uczą go dystansu do wyzwań i problemów codzienności oraz uważności w patrzeniu na rzeczy takimi jakie są. Pokazują, że nie ma rzeczy niemożliwych i bez względu na stan zdrowia, zawsze można zacząć. W efekcie życ pełniej, lepiej rozumieć siebie i środowisko wokół, dzięki temu podejmować lepsze decyzje. W wolnych chwilach eksperymentuje z grą na instrumentach (tank drums, misy, dzwonki), których dźwięki koją, uspokajają i pozwalają poczuć w pełni „tu i teraz”, czym dzieli się również w trakcie sesji relaksacyjnych.

Zapisy : mindyourfulness@gmail.com