czarnogóra

3 - 10.09.2019

Przedłuż lato i przywitaj wrzesień na Bałkanach! Zapraszamy Cię do spędzenia 7 dni z jogą, mindfulness, trekkingiem i kąpielach w morzu w malowniczym zakątku Czarnogóry, otoczonym przyrodą i górami, usytuowanym w pobliżu pięknych plaż i urokliwych miasteczek.

W trakcie tygodnia w Czarnogórze:

    • wypoczniesz, zrelaksujesz się i doświadczysz piękna Czarnogóry
    • pogłębisz swoją praktykę jogi i uważności. Wspólnie poodkrywamy, jak wykorzystać uważność do lepszego zrozumienia swojego ciała, umysłu i emocji i jak przenosić ją do pełniejszych relacji z innym ludźmi
    • jeśli dopiero zaczynasz, to joga i Mindfulness przestają być dla Ciebie zagadką i tajemniczymi słowami z grupy „New Age”; zrozumiesz je jako narzędzia do pełniejszego, bardziej świadomego życia i dowiesz się jak stosować je na co dzień.

MIEJSCE:
Jeden z piękniejszych regionów Czarnogóry, w pięknym ośrodku stworzonym dla joginów, położonym między morzem, a górami. Ośrodek położony na zboczu ok 1 km od morza

ZAJĘCIA:
W programie codzienna poranna praktyka Ashtanga Jogi oraz Mindfulness, popołudniowe zajęcia warsztatowe, wieczorne sesje yin jogi oraz relaksację podczas ceremonii dźwięków.

TERMIN: 3-10/09.2019

ZAKWATEROWANIE:
Mahakala Centre – to kameralna przestrzeń stworzona z miłością i poszanowaniem dla natury, usytuowana między morzem a górami. Będziemy zakwaterowani w pokojach dwu, 4 osobowych lub apartamentach w zależności od wybranej opcji. Praktykować będziemy w przestronnej jasnej sali, na tarasie lub na okolicznych plażach.
Dowiedz się więcej o miejscu tutaj: https://mahakala-center.com/

CZAS WOLNY:
W czasie wolnym będzie można zaszyć się z książką na plaży, wybrać na zwiedzanie okolicznych miasteczek, na trekking po okolicznych górach lub poleżeć na pobliskich plażach, wykąpać się w morzu. Każdy znajdzie coś dla siebie!

WYŻYWIENIE:
Wegetariańskie i wegańskie, przygotowywane z najlepszej jakości lokalnych składników. 2 posiłki dziennie – duży brunch po porannej praktyce oraz obiadokolację, zdrowe przekąski, kawa, herbata będą dostępne w międzyczasie.

O ZAJĘCIACH:
Ashtanga joga – dynamiczna medytacja w ruchu. Zajęcia charakteryzuje indywidualne podejście do praktykującego, uwzględniające jego wiek, stan zdrowia oraz początkową kondycję. Praktyka Ashtangi przynosi oczyszczenie na poziomie ciała, systemu nerwowego oraz umysłu, wzrost energii witalnej oraz równowagę i harmonię na codzień.

Yin joga – tzw.joga powięziowa – łagodna, wyciszająca praktyka, skoncentrowana na precyzyjnym ustawieniu ciała w pozycjach, świadomym oddechu i medytacji.

Mindfulness (pl. Uważna obecność) – świadome przenoszenia uwagi do chwili obecnej. Mindfulness może być praktykowane zarówno formalne (w trakcie np. praktyki medytacyjnej, praktyki jogi), jak i nieformalnie (w trakcie codziennych czynności – chodzenie, jedzenie, rozmowy itp.) Regularna praktyka mindfulness pozytywnie wpływa między innymi na nasze reakcje na stres.

Ceremonia dźwięków – koncerty relaksacyjnie przy akompaniamencie instrumentów: mis, dzwonków, tank drum i innych. Dasz się ponieść kojącym dźwiękom, które uspokoją i wyciszą. Dźwięki pomogą poczuć pełnię obecności. Jeśli sam/a grasz na instrumencie, zabierz go ze sobą – zagrajmy razem mindful jamming.

WYCIECZKI I ATRAKCJE W RAMACH RETREAT’U:

Wędrówka do miasteczka Petrovac połączona z medytacją na klifach – wyjątkowa przygoda, podczas której odkryjesz sekretne miejsca znane tylko lokalnym mieszkańcom. Poprzez zielone zakątki i spektakularne klify zawędrujemy do urokliwego miasteczka Petrovac gdzie spędzimy czas zwiedzając i plażując. W drodze powrotnej zatrzymamy się w malowniczym punkcie widokowym na sesję medytacji.

Monastyr Gradiste – malowniczy spacer przez las do pięknie polożonego 12-wiecznego klasztoru.

O PROWADZĄCYCH:

Oliwia Misztur – joginka-nomadka. Studentka i nauczycielka Ashtanga Jogi w tradycji Sri K. Pattabhi Jois oraz certyfikowana instruktorka Air/Aerial Yogi i nuaczycielka autorskiej metody Fly/Flow (air yoga & creative movement), współzałożycielka inicjatywy MindYourFulness – joga i uważność oraz Rezonans – joga & głos. Zajmuje się szeroko pojętą pracą z ciałem, świadomością ruchu i uważnością.Przez wiele lat związana z tańcem współczesnym i wszelkimi formami ekspresji ruchowej, od 2008 roku wiernie podążająca ścieżką Ashtanga Jogi, rozwijając swoją praktykę pod okiem najwybitniejszych nauczycieli w Polsce i za granicą. W 2016 odbyła czteromiesięczną podróż „do źródeł”, by praktykować w KPJAYI (Mysore, Indie) pod okiem Sharatha Joisa. Równiez w Mysore uczęszczała na zajęcia do Vinaya Kumara w Prana Vashya Yoga. Prowadzi regularne zajęcia we Wrocławiu – w Drzewie Życia a także cotygodniowe spotkania z jogą w Kinie Nowe Horyzonty, sezonowe zajęcia plenerowe,jogę dla firm oraz liczne warsztaty oraz wyjazdy i retreaty jogowe.. Uważa jogę za głęboko transformującą praktykę, dostępną dla każdego bez wzgledu na wiek, płeć czy też uwarunkowania fizyczne, kulturowe i społeczne, a słowa Patthabi’ego Joisa „Practice and all is coming”(„Praktykuj, a wszystko przyjdzie”) za prawdę adekwatną dla niemal każdego aspektu życia. Za każdym razem, gdy wchodzi na matę, poznaje lepiej siebie, w każdym nauczycielu znajduje ważną mądrość, w każdym uczniu widzi cennego nauczyciela. Zafascynowana medycyną chińską i refleksoterapią. Kocha las, podróże bez planu, rowerowe tripy, ambitne kino i głośne koncerty

Piotr Kurpiasz – uczeń i nauczyciel Ashtanga Jogi w tradycji Sri K. Pattabhi Jois. Zafascynowany efektami, które przynosi tradycyjna forma nauczania, w 2018 odbył podróż do Indii i praktykował pod okiem Sharatha Jois’a w w KPJAYI (Mysore). Z jogą związany od lat, od 2016 podnosi swoje kompetencje nauczycielskie pod przewodnictwem Przemka Nadolnego, w międzyczasie skończył też kurs nauczycielski u Manju Joisa. Prowadził zajęcia jogi w Drzewie Życia i Ashtanga Yoga Wrocław.
Jest zwolennikiem przenoszenia praktyk uważnościowych do codzienności. Dzieli się swoją pasją w pracy trenera, coacha i facylitatora, przemycając elementy jogi i mindfulness wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Od kilku lat prowadzi sesje medytacyjne i warsztaty midnfulness w środowisku biznesowym. Regularna praktyka jogi i mindfulness skutecznie uczą go dystansu do wyzwań i problemów codzienności oraz uważności w patrzeniu na rzeczy takimi jakie są. Pokazują, że nie ma rzeczy niemożliwych i bez względu na stan zdrowia, zawsze można zacząć. W efekcie życ pełniej, lepiej rozumieć siebie i środowisko wokół, dzięki temu podejmować lepsze decyzje. W wolnych chwilach eksperymentuje z grą na instrumentach (tank drums, misy, dzwonki), których dźwięki koją, uspokajają i pozwalają poczuć w pełni „tu i teraz”, czym dzieli się również w trakcie sesji relaksacyjnych.

Zapisy : mindyourfulness@gmail.com